Başlangıç Ve Direksiyona İlk Bakış

  blog_1

  BAŞLANGIÇ VE DİREKSİYONA İLK BAKIŞ

  İlk dersimiz: Arabayla tanışma dersi olan bu dersimize başlamadan önce trafiğe daha uygun bir alan tercih ediyoruz. Normal bir trafiğe göre daha az araç olmasına dikkat ediyoruz. Bu dersimiz temel ders niteliğinde olduğundan önemli bir derstir. İlk dersimizde araç tanıtımı, anlatımı, vitesler ve pedalların kullanış şekilleri, araçla kalkış, duruş ve yavaşlama şekillerini öğreniyoruz. Bu dersimizin ilk başlangıç aşamasında direksiyon tutuş, direksiyon turları, aynalar, aynalara bakış tekniği, aynaları doğru okuma ve aynalara baktığımızda araçların yakınlığı ve uzaklığı anlatılmaktadır.

  İkinci dersimiz: Bu dersimizde ilk dersimizde öğrendiklerimizin tekrarı. Araçla durma kalkma çalışmalarının tekrarı, direksiyona olan hakimiyetimizin artırılması ve şerit izleme kuralları öğretilir. Başlangıç olarak geriye gidişler yapılır ve izahı anlatılır. Yokuş denemeleri geri kaçırmadan kalkış yapmayı öğrenmek ve bunların sıklıkla tekrarları yapılarak ayaklarımızın pedallara olan hakimiyetini artırma çalışmaları yapılır.

  Üçüncü dersimiz: Bu çalışma saatin de ilk ve ikinci derimizde öğrendiklerimizi hatırlayıp daha üst viteslerin kullanımı, uygun alanlarda park etme uygulamalarına başlanır ve bunlar sıklıkla tekrar edilir ve güvenli bir park nasıl yapılır bunlar öğretilir. Rampada park etme şekilleri de uygulatılarak rampa kalkış tekrarı da hatırlanmış olunur.

  Dördüncü dersimiz: Bugüne kadar edindiğimiz tecrübelerimizin tekrarları( daha önceki derslerin ), park uygulamalarının tekrarı yapılır. yokuş kalkış geri kaçırmadan hareket edişlerin tekrarları ve kontrollü ve kontrolsüz kavşak çalışmaları dahilin de, şerit değiştirme, araç sollama, solladıktan sonra doğru bir biçim de aracın önüne geçme, dönel kavşak çalışmaları ve bu alanlarda dönüş yapma uygulamaları yapılır.

  Beşinci dersimiz: Şimdiye kadar kazandıklarımızı uygulamalı olarak anlatıp, şeritlerin uygunluk biçimlerine göre tercih edilmesi, köprü geçişleri, tem otoyolu kullanımı, dar sokak çalışmaları ve sağa sola dar dönüşler yapılarak göz reflekslerimizi geliştirmek. Bu derste daha çok kullandığınız alanlar tercih edilip yol öğrenme çalışmaları yapılarak öğrenciyi ilk dönemlerin de daha sık kullanacağı yollar öğretilir.

  Altıncı derimiz: Artık iyi bir kullanıcı olduğumuzu gözlemleyip, zayıf kalan yönlerimizin tespiti, bunların giderilmesi, psikolojik olarak trafiğe uygun olup olmadığımızı kontrol etmek. Sürücü psikolojisini geliştirmek saygıyı hoşgörüyü karşı ya öncelik verilmesini anlatıp, güvenli sürüş tekniklerini anlattıktan sonra varsa adayın kullanacağı aracı o araçla derse devam edilir ve uygun görülmesi takdirde eğitimler sonlandırılır.

  Özel direksiyon dersi için Direksiyon geliştirme merkezini tercih ederseniz doğru bir karar verdiğinize emin olabilirsiniz. Direksiyon dersinin önemli bir iş olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenle profesyonel bir yardım almanızı öneririz. Bu denli zor bir yola başlangıcınız da sizlere başarılar dileriz...

  Özel direksiyon dersi ücretleri hakkında ve detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız 0 532 551 22 93 - 0 555 317 07 10

  Bilgi almak istiyorum