Direksiyon Geliştirme Dersi

  blog_1

  Direksiyon Geliştirme Dersi

  Araç kullanmak pek çok kişi için çok zor olarak değerlendirilen bir işlemdir. Gözler, eller ve ayakların koordineli şekilde çalışması gerekmektedir. Bununla birlikte heyecan yapmadan sakin şekilde araç kullanabilmekte gereklidir. Bunun içinde araç sürme tecrübesine sahip olmak gerekir. Özellikle yeni ehliyet almış olanlar ve araç kullanırken heyecanlananlar için direksiyon geliştirme dersi verilmektedir. Bu ders ile trafik içerisinde heyecan olmadan, kurallara uyarak ve sorunsuz bir şekilde nasıl araç kullanacağınız öğretilmektedir. Araç kullanmaktan korkanlar için bu korkunun kolay şekilde atlatıldığı bir eğitim olarak görülmektedir. Uzman eğitmenler yardımı ile sürücüler üzerlerindeki korkuyu atarak rahat şekilde araç kullanmaya başlayabilirler. Bu eğitim sayesinde direksiyon bilgisi de gelişecek ve tecrübe sahibi olunabilecektir.

  Ehliyet Sınavları İçin Özel Direksiyon Dersi

  Direksiyon geliştirme dersi hem ehliyet sahibi olan hem de ehliyet sınavına girecek olan kişiler için uygulanabilmektedir. Daha önce ehliyetini almış ancak trafikte araç kullanamayan kişiler için tecrübe edinme noktasında önemli bir eğitimdir. Bunun yanı sıra ehliyet sınavına girecek olan kişiler içinde verilen eğitimlerden bir tanesidir. Ehliyet sınavına girecek kişiler için de tecrübe olması ve sınavda dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olması açısından önemli bir eğitimdir. Bu eğitim hem otomatik hem de manuel vites araçlar ile verilebilmektedir. Ehliyet sınavlarının her iki tür araçla da yapılabiliyor olması dolayısıyla tercihe bağlı olarak araç seçimi yapılabilmektedir. Otomatik vites araç kullanmayı daha rahat olarak görenler için sunulan bu seçenek tercihi eğitimi almak isteyen kişilere bırakılmıştır.

  Akan Trafikte Sürüş Eğitimi

  Direksiyon geliştirme dersi, temel düzeyde araç kullanabilen kişiler için akan trafik içerisinde verilmektedir. Pek çok kişi kalabalıkta ve yoğun trafikte araç kullanmakta zorlanmaktadır. Bu konuda tecrübe sahibi olmaları, rahatlamaları ve üzerlerindeki stresi atmaları için bu eğitim tavsiye edilmektedir. Trafik içerisinde özel güvenlik sistemlerine sahip olan araçlar ile eğitim alarak hem kuralları öğrenmek hem de trafik korkusunu atmak sağlanabilir. Konusunda uzman ve gerekli sertifikalara sahip olan eğitmenler ile bu eğitim en iyi şekilde tamamlanmaktadır

  Bilgi almak istiyorum