Ehliyet ve İleri Sürüş Tekniklerinin Önemi

  blog_1

  İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİNİN ÖNEMİ VE EHLİYET ALMAK:

  Direksiyon Geliştirme Merkezi nasıl bir amaçla yola çıktı:

  Bizler Sürücü kurslarında Ehliyet verme dışında gerçekten araç kullanmayı öğretmek ilkesini kendimize rehber edindik. Bugüne kadar evet çoğu vatandaşımız ehliyet kurslarında başarılı olup hak kazandıkları ehliyet kartını kimlik olarak hak kazandılar... Buna hiç bir itirazımız yok ama temel sürüş bilgilerinin eksikliği de Türkiye deki kazaların çokluğundan dolayı burada bir eksikliğin olduğu da yadsınamaz durumda...

  Temel amaç;

  Sürücü kurslarının bilinen tanımını değiştirmek, ehliyet kartını vermenin yanında gerçek bir eğitimden geçerek doğru araç kullanmayın öğretmektir. Baktığımızda sürücü kursları sadece ehliyet alınan bir yer gibi görünüyor. Direksiyon geliştirme merkezi ve Uzman Eğitmenler sürücü kursu olarak gerçek ve profesyonel sürücü yetiştirmeyi hedefliyoruz.Bununda en iyi yol olarak trafikte verilecek birebir eğitimler sayesinde olacağına inanıyoruz...Türkiye’deki sürücü kurslarının verdiği kısıtlı eğitimin dışına çıkıp trafikte birebir direksiyon dersi vererek bilinçli, profesyonel sürücüler yetiştirebiliriz... Bu konuda farklı görüşümüz ve eğitimlerimiz le farklılık yaratmak istiyoruz.

  Direksiyon dersi:

  Ehliyet vermeyi ticari amaçtan çıkarıp iyi bir eğitim kurumu olarak sektöre yeni bir bakış açısı yaratmak, bilinçli, insan ve çevre odaklı sürücüler yetiştirmek en büyük amacımız. Trafik kazalarının çoğunun eğitimsiz ve bilinçsiz sürücülerin tekelinde olduğunu görüyoruz. Bu da bizi üzüyor. Bu bağlamda biz de farkındalık yaratmak ve bu konuda sürücülüğe yön vermek istiyoruz... Türkiye'de ki, Sürücü kursu algısını değiştirmek istiyoruz çünkü artık sadece ehliyet sahibi olmak yeterli değil. İleri sürüş tekniği de oldukça önemli bir konu. Türkiye, 4 mevsimin aynı anda yaşandığı bir ülke. Kazalar,örnek vermek gerekirse en basitinden, çok az yağan yağmurda bile meydana gelebiliyor. Dolayısıyla ileri sürüş tekniği de bu konuda çok önem arz ediyor. Sürücünün hava koşullarına uyması, kendini ve aracını buna hazırlaması çok önemli. Sürücü adaylarının hızını ve refleksini araca entegre etmeye çalışıyoruz.

  Bilgi almak istiyorum