Konsantrasyon Ve Dikkatin Önemi

  blog_1

  KONSANTRASYON VE DİKKATİN ÖNEMİ:

  İstanbul gibi büyük şehirlerde yoğunluğun hat safhada olduğu trafik şartlarında araç kullanmak oldukça zor ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bu tarz trafik koşullarındaki ufak bir hatanın bedeli son derece büyük olmaktadır. O yüzden araç kullanırken dikkatli ve bilinçli olunmalıdır ve bu gibi durumlarda, uykusuzluk, alkol, uyuşturucu, ilaçlar, cep telefonu, araç içine koyulan nesneler, radyo-teyp le uğraşmak gibi olaylar dikkatinizin dağılması na yol açar ve hata kaçınılmaz olur. En ufak bir konsantrasyon bozukluğu çok ciddi sonuçlar doğurabilir bu yüzden bu saydığımız durumlardan uzak durmalı ve kesinlikle kara yolunu takip etmeliyiz ve kendimizi gözden geçirmeliyiz sık sık...

  Uykulu araba kullanmayın:

  Eğer uzun bir yolculuk yapmak zorundaysanız, kendinizi fiziksel anlamda tamamen iyi durumda hissettiğiniz zaman yola çıkmaya karar verin. kendinizi iyi hissetmiyor ve yorgun yada uykusuz hissediyorsanız lütfen yola çıkma fikrinizden o anlık vazgeçin. Unutmayın ki sizin olduğu kadar diğer yol kullanıcılarının da can ve mal güvenliği sizn hal ve hareketlerinize bağlıdır. Bu sebeple bu sorumluluk içinde bulunalım.

  Ehliyet kurslarında direksiyon dersi, ehliyet alabilmeniz için verilen bir eğitimden ibaret bir durumdur. Size sadece arabayla ilgili küçük temel bilgiler verilir, araçla tanışma faslı diyelim biz buna, belli temel adaba uygun davranışlarınıza bakıp ehliyetinizi verirler.

  Bilinmelidir ki, ehliyet arabayı kullanmıyor. Bunun sizde farkında olmalısınız. İstanbul trafiğine çok az bilgilerle çıkmak hiç de doğru bir davranış olmaz. temel olarak aldığınız bilgiler size ehliyet almayı sağlamıştır fakat trafikte araç kullanmayı sağlamaz. Bu açıdan bakıldığında direksiyon dersi eğitimi almanın kaçınılmaz olduğu ortaya çıkar.

  Özel direksiyon dersi:

  Sizin talep etmeniz durumunda trafikte birebir size özel olarak verilen ve içerisinde çok önemli bilgilerin yer aldığı teorik olduğu kadar pratik eğitim içerikleriyle sizi trafiğe hazırlayan bir eylemdir. Özel direksiyon dersi eğitimci ile yapılan tamamen trafikte trafiği anlayabilme trafiğin ritmine uyum sağlayabilme adına yapılan bire bir eğitimdir.

  Bilgi almak istiyorum