Kapat

Bunları Unutmayın

Kış hazırlık dönemi:

Direksiyon dersi: Kasım ayı geldiğinde yapılması gereken şeyler dolaplardan kazakları çıkartmak olur, kendimizi kışa hazırlarız. Peki araçlarımız soğuk havalara kış ayına vede kaygan zeminlere hazır mı? Direksiyon Geliştirme Merkezi olarak sizler için kısa bir kışa hazırlıkta neler yapmamız gerektiğini biraz anlatmak istedik.

Kış Lastiği: Deseniyle olduğu kadar soğuk havalara dayanabilen kauçuk karışımıyla kar ve buz gibi kaygan yol şartlarında maksimum çekiş ve fren gücünü zemine iletebilen kış lastikleri silica teknolojisiyle üretilmektedir. Kış lastiklerinde kullanılan bu teknoloji lastiğin ıslak, karlı ve buzlu zeminlerde tutunma özelliğini artıyor!!!

Direksiyon kursu: Hava koşullarının zorlaştığı kış aylarında genel olarak hızımıza ve takip mesafesine çok dikkat etmeliyiz. Yol şartlarının kar, yağmur, çamur ve hatta buz gibi tüm kaygan zeminlerde normal lastiklere daha iyi tutunma sağlar. kış lastikleri sadece çekişin bulunduğu tekerleklere değil, dört tekerleğe birden takmak gerekir, çekişin bulunduğu tekerleklere kış lastiği takıp diğer tekerleklere normal lastikler takılırsa araç yere tutunmada zorluk yaşar ve bu hiç iyi bir durum değildir böylesi kaygan zeminlerde. Bu tür zeminler için patinaj zinciri veya patinaj paleti kullanmak tutunma açısından daha iyi olacaktır.

Araç kullanma işi, Sizi olduğu kadar çevrenizdekileri de ilgilendiren ve birçok çevre şartıyla alakalı bir iştir. Basit gibi görünür ama zorluklarla dolu bir süreçtir. Biraz kişisel becerilerimizi geliştirmekle de alakalıdır. Amacımız kişinin araç kullanma konusundaki eksiklerini tamamlayıp başarılı bir sürücü olmasını sağlamaktır...

İletişim