Kapat

Sürücü adayları direksiyon eğitimine başladığı zaman bu içeriklerden faydalanacaktır:

1.Ders içeriği: Araçla ilk tanışma, oturuş pozisyonları ve koltuk ayarları, aynaya bakış, aynaları doğru okuma ve anlama yöntemleri, sinyaller, direksiyon turları, pedallar, işlev ve görevleri, viteslerin tanıtımı, araç çalıştırma, hareket etme, duruş, yavaşlama şekilleri ve düz ilerlemeler yapılır ve sürücü adayı aracın hareket etmesine alıştırılır. Daha sonra kara yolu kullanımı ve trafikte dolaşım ve trafiğe uyum sağlanır.

2.Ders içeriği: İlk derste edindiğimiz teorik ve pratik yöntemlerin tekrarları yapılarak trafik içindeki heyecan korku ve panik gibi duygularımızın yönetimi şeklinde devam eder. Başlangıç olarak geri vites kullanımı, geriye gidiş algılaması, park etme tekniklerinin bir kaçının uygulamalı olarak gösterilmesi şeklinde devam eder. Dönüş kuralları dönüşlerde dikkat etmemiz gereken unsurlar, sinyal kullanımları, yokuşlarda duruş kalkış yapma geriye kaçırmadan kalkış yapabilme tekniği gibi konular işlenir.

3.Ders içeriği: Trafik kuralları içerisinde şeritler ve şerit izleme kuralları öğretilerek, sollama araç geçme, şerit değiştirme kuralları ve uygulamaları uygun şeritlerin seçimi gibi konulara işlenerek aracı şeritte tutabilme yöntemleri işlenir. Virajlar, viraj yaklaşımları, virajlarda aynaya bakış tekniği ve doğru algılanması, levhalar, trafik işaretleri, kurallara uyum sağlam gibi konular işlenerek ders tamamlanır.

4.Ders içeriği: Bu ders çalışmasında, daha önceki temel eğitimlerdeki kazandıklarımızı sürücü adayının uygulaması, pratiğinin geliştirilmesi ve vara eksikleri gözlemlenerek tamamlanır, hatalarını düzeltilerek, doğru yaklaşımların öğretilmesi sağlanır. Kendi başına araç kullanması sağlanarak trafikte seyredilir. Uzun yol çalışmaları, e-5, tem otoyolu gibi güzergahlarda araç kullanmasına yönelik çalışmalar yapılarak ders tamamlanır.

5.Ders içeriği: Hava şartlarına bağlı olarak zorlu koşullarda araç kullanma, ıslak zemin çalışmaları, hava karanlığındaki çetin koşullar, park etme çalışmalarının tekrarları yapılarak öğrencinin daha çok kullanacağı yollarda eğitim yapılarak adayın kullanacağı yollara alıştırılarak uygulamalar yapılarak dersler tamamlanır.

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN BİZİMLE İLETiŞİME GEÇİN

Araç kullanma işi, Sizi olduğu kadar çevrenizdekileri de ilgilendiren ve birçok çevre şartıyla alakalı bir iştir. Basit gibi görünür ama zorluklarla dolu bir süreçtir. Biraz kişisel becerilerimizi geliştirmekle de alakalıdır. Amacımız kişinin araç kullanma konusundaki eksiklerini tamamlayıp başarılı bir sürücü olmasını sağlamaktır...

İletişim