Güvenli Sürüş İçin Ne Yapılmalı

  blog_1

  GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ İÇİN ÖNCELİKLERİMİZ NE OLMALI:

  Direksiyon dersi:

  İstanbul gibi yoğun bir Metropol de trafiğe çıkmak oldukça zor bir iştir, ve önemli bir karar verme cesaretidir.Tabi bunun için ilk önce motorlu taşıt sürücü kursuna kayıt yaptırıp ehliyet almak bu işin ilk şartıdır. Ama bu da bazen trafiğe çıkabilmek için yeterli olmayabilir. Yeterli bir eğitime tabi tutulmadan aldığınız Ehliyetinizle İstanbul gibi büyük bir şehirde araba kullanmak oldukça zor olacaktır. Birine zarar vermekten tutunda trafiği aksatacak hal ve hareketler yapacak kadar bir sürü olayla karşılaşmanız mümkün. Bunun için yapmamız gereken ehliyetimizi aldıktan sonra sıkı bir eğitime tabi olup İstanbul trafiğini aksatmayacak birine ve kendinize zarar vermeyecek hale gelene kadar bu eğitimlerde deneyim ve tecrübe kazandıktan sonra trafiğe çıkılmalıdır.

  Direksiyon dersi için biz Direksiyon Geliştirme Merkezi ni tercih edebilirsiniz. Ehliyetimizi alırken iyi bir eğitimden geçmeli ve Trafik kurallarına uymanın bir sorumluluk ve zorunluluk olduğunu unutmamamız gerekir. Fakat, trafiğe çıkan her araç sürücüsü, bu kurallara uymayı bir ilke olarak kabul etmeli ve bunu bir sosyal sorumlukluk haline getirmelidir. Bilinmelidir ki saygıyı yitirdiğimiz ve trafik kurallarına uymadığımız anlar kaos ve kargaşa yaratacaktır ve bu durumlar bütün işimizin ve diğer bireylerin de işini zorlaştıracaktır. Hepimiz kuralsızlığın kargaşaya yol açtığını biliriz. Ancak, trafikte kuralsızlık, kazaları, en kötüsü de yaralanma ve ölümleri beraberinde getirmektedir. Buda bizlerin ve sizlerin hiç istemediği ve istemeyeceği bir durumdur.

  LÜTFEN TRAFİK KURALLARINA UYALIM...

  PEKİ NE YAPILMALI?

  Özel Direksiyon Dersi: Trafiğe çıkan her sürücü o andan itibaren aklındaki her şeyi unutup sadece araç kullanmaya odaklanmalıdır. Yani kafamızı her direksiyona geçtiğimizde boşaltmamız gerekir .Ancak böylelikle Güvenli bir sürüş yapabilir diğer yol paydaşlarına ve kendimize zarar vermeden araç kullanma işini sonlandırabiliriz. Bir yola tam zamanında çıkmış olalım ama zamanında orada olmak için acele ve de telaş yapmayalım. Acelecilik ve sürücünün telaş içerisinde panikli ve heyecanlı oluşu kazaları da beraberinde getirebilir. O yüzden mümkün olduğu kadar sakin tavır ve davranış içinde olmamız öngörülür ve bu tarz araç kullanmayı bir alışkanlık haline getirmeliyiz...

  Bilgi almak istiyorum