Kapat

GÜVENLİ TARAFİK PROJESİ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Direksiyon Geliştirme Merkezi olarak Trafiğin güvenli hale gelmesi alınacak polisiye ve denetimlerle mümkün olmayacağını belirtmek isteriz...

Trafikte kendimizi geliştirmek ve bunun yanında, alt yapının trafik güvenliğini arttırıcı yönde iyileştirilmesi, trafik eğitiminde kalitenin arttırılması, kazalarda ki acil müdahale hizmetlerinin iyileştirilmesi, toplu ulaşımın özendirilmesi, demiryolu, denizyolu ve havayolu ulaşımının daha cazip hale getirilmesi gerekmektedir. Biz bu konunun çok yönlü bir durum olduğu gördük ve bu durumu fark ettirmek için kolektif sorumluluk gerektirdiğini belirtmek istiyoruz. Trafikte yaşanan sorunların çözümü için, bizlere de çok büyük sorumluluk düşmektedir. 

Trafikle ilgili herkesin aynı oranda duyarlı davranması gerekmektedir:

Trafik ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının da ortak hareket etmeleri ayrıca önem arz etmektedir. Trafik güvenliğinin sağlanması için, kanunun görev verdiği kurum ve kuruluşların yanı sıra üniversiteler, dernekler, vakıflar, sivil toplum örgütleri ve özellikle medyanın desteği ayrıca önemli olduğu görülmektedir.

Biz de direksiyon geliştirme merkezi olarak bilinçli sürücüler yetiştirmenin trafiğe çok daha faydalı olacağını savunuyoruz. Bu konuda birebir trafikte direksiyon dersi veriyoruz. Günümüzde sürücü kurslarından alınan eğitimin yanında ehliyeti aldıktan sonra da belli bir düzeye gelmek için direksiyon eğitimi alınmasını tavsiye ediyoruz.

Bu konuda İstanbul da kurmuş olduğumuz direksiyon geliştirme merkezi ile adayları şehir içi trafiğinde olumlu yönde eğiterek güvenli trafik projesine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Araç kullanma işi, Sizi olduğu kadar çevrenizdekileri de ilgilendiren ve birçok çevre şartıyla alakalı bir iştir. Basit gibi görünür ama zorluklarla dolu bir süreçtir. Biraz kişisel becerilerimizi geliştirmekle de alakalıdır. Amacımız kişinin araç kullanma konusundaki eksiklerini tamamlayıp başarılı bir sürücü olmasını sağlamaktır...

İletişim